MFSC-15000 Laser Generator Sheet Metal Cutting
1. What is the maximum output power of the MFSC-15000 Laser Generator?
The MFSC-15000 Laser Generator has a maximum output power of 1500W.
2. What types of materials can the MFSC-15000 cut?
3. What is the operating mode of the MFSC-15000?
The MFSC-15000 operates in both continuous and pulse modes.
4. What is the cooling method used in the MFSC-15000?
The MFSC-15000 utilizes water cooling for its operation.
5. What is the size of the MFSC-15000?
The dimensions of the MFSC-15000 are 900 mm x 800 mm x 1180 mm.
6. How does the modular design of the MFSC-15000 benefit users?
7. What is the wavelength of the laser produced by the MFSC-15000?
The wavelength of the laser produced by the MFSC-15000 is 1080 nm (±10).
8. What is the weight of the MFSC-15000?
The weight of the MFSC-15000 is approximately 428 kg (±5 kg).
9. What is the range of power adjustment for the MFSC-15000?
The power adjustment range for the MFSC-15000 is between 10% and 100%.
10. What is the recommended working temperature for the MFSC-15000?
The recommended working temperature for the MFSC-15000 is between 10°C and 40°C.
11. Can the MFSC-15000 be integrated with other systems?
12. What is the relative humidity range for the MFSC-15000's operation?
The relative humidity range for the MFSC-15000's operation is between 10% and 80%.
13. What types of applications can the MFSC-15000 be used for?
14. Is the MFSC-15000 suitable for high-speed cutting?
15. What are the electrical parameters of the MFSC-15000?
The MFSC-15000 operates at a voltage of 400 VAC (±40) with a rated power consumption of approximately 5.2 kW.
0 Overall Rating
  • 5
    0%
    0
    0%
    0%
    0%
    0%