OC-HG-5500 Kitchen Food Waste Recycling Decomposer Disposal Machine Digester
1. What is the OC-HG-5500 Kitchen Food Waste Recycling Decomposer Disposal Machine?
2. What materials is the OC-HG-5500 made from?
3. How much food waste can the OC-HG-5500 process daily?
4. What is the grinding fineness of the OC-HG-5500?
The OC-HG-5500 achieves a grinding fineness of less than 4mm, ensuring fine processing of kitchen waste.
5. Does the OC-HG-5500 help with sewer blockages?
6. What type of waste can the OC-HG-5500 process?
7. Is the OC-HG-5500 safe to use?
8. How does the oil-water separation system work?
9. What are the benefits of using the OC-HG-5500?
10. What is the power consumption of the OC-HG-5500?
The OC-HG-5500 has a crusher motor power of 5500W and a dehydrator motor power of 1500W.
11. What are the dimensions of the OC-HG-5500?
The dimensions of the OC-HG-5500 are 1500 mm (length) x 900 mm (width) x 800 mm (height).
12. Can the waste processed by the OC-HG-5500 be used directly as fertilizer?
13. Is the OC-HG-5500 suitable for small kitchens?
14. What noise level can I expect from the OC-HG-5500?
The OC-HG-5500 operates at a noise level of approximately 65 dB.
15. How is the waste input managed in the OC-HG-5500?
0 Overall Rating
  • 5
    0%
    0
    0%
    0%
    0%
    0%