1. What types of products can the MH-CTP-600 wrap?
2. What materials can be used with the MH-CTP-600?
The machine is compatible with various packaging materials such as plastic, paper, and metal.
3. What is the voltage requirement for the MH-CTP-600?
The MH-CTP-600 operates on a voltage of 1PAC 220V.
4. Is the MH-CTP-600 fully automatic?
Yes, the MH-CTP-600 is designed with an automatic grade operation for hassle-free wrapping.
5. What industries can benefit from the MH-CTP-600?
6. How heavy is the MH-CTP-600?
The gross weight of the MH-CTP-600 is 450.000 kg.
7. What support services are provided with the MH-CTP-600?
The MH-CTP-600 comes with online support, video technical support, and free spare parts.
8. How does the self-propelled design benefit users?
9. What are the key selling points of the MH-CTP-600?
10. How can the MH-CTP-600 improve packaging efficiency?
11. Can the MH-CTP-600 handle fragile items?
12. What is the supply ability of the MH-CTP-600?
We have a supply ability of 100,000 pieces per week for the MH-CTP-600.
13. Is training available for operating the MH-CTP-600?
Yes, training and support resources are available to help you effectively operate the MH-CTP-600.
14. What is the physical size of the MH-CTP-600?
The dimensions of the MH-CTP-600 are 400mm by 600mm.
15. Where can I get more information about the MH-CTP-600?
For more information, you can contact us directly or visit our website.
0 Overall Rating
  • 5
    0%
    0
    0%
    0%
    0%
    0%