JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart
1. What are the dimensions of the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart?
2. What is the weight of the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart?
The weight of the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart is 800 kg.
3. What power source does the food cart use?
The JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart uses an external power cable and operates at a power of 1500W.
4. Is the JX-FR220HI suitable for both 220V and 110V?
Yes, the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart is compatible with both 220V and 110V power sources.
5. Does the cart have a water supply system?
6. Can the shelving in the cart be customized?
7. What materials is the food cart made from?
8. How many shelves does the cart have?
9. Is the cart easy to maneuver?
10. What types of food can I sell using this cart?
11. Where can I use the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart?
12. What is the warranty period for the cart?
The JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart comes with a 1-year warranty.
13. Is the cart suitable for outdoor use?
14. How do I maintain the JX-FR220HI Mobile Motorcycle Food Cart?
15. Can I use the JX-FR220HI for home parties?
0 Overall Rating
  • 5
    0%
    0
    0%
    0%
    0%
    0%